HYDROIZOLACJE Warszawa oraz Kraków

hydroizolacje warszawa, hydroizolacje kraków, hydroizolacje fundamentów, uszczelnianie tarasów, hydroizolacje przeciwwodne, hydroizolacje przeciwwilgociowe, izolacje przeciwwodne, hydroizolacje budynków

Hydroizolacje tarasów oraz balkonów


Hydroizolacje tarasów oraz balkonów na czym polegają oraz jakie materiały dobierać i czy warto oszczędzać na materiałach . Musimy pamiętać że obecnie na rynku jest spory wybór wśród producentów materiałów hydroizolacyjnych tarasów, balkonów oraz fundamentów np. Ceresit, Sopro, Atlas, Mapei, Sika itd. lecz każdy producent udziela różną gwarancje w tym też parametry podobnych produktów różnią się, często bywa że nie każdy produkt danego producenta sprawdza się w konkretnej hydroizolacji.
Proponujemy w celu wyboru najlepszego materiału do wykonania hydroizolacji na obiekcie wybrać firmę która specjalizuje się w hydroizolacjach przeciwwodnych która przeprowadzi wstępną ekspertyzę i wybierze materiały izolacyjne odpowiednie do potrzeb oraz terenu na jakim znajduje się budynek.

Możemy mniej więcej opisać co się dzieje gdy zaniedbujemy przeciekający taras, balkon lub fundamenty . Powody są różne a remont tarasu  hydroizolacji jest bardzo kosztowny. Zwlekając z prawidłową hydroizolacją przeciwwodną może poważnie zniszczyć strop betonowy woda wnikająca w przez szlichte do stropu dostaje się do druta zbrojeniowego co powoduje korozje a przy tym zaczyna rozpadać się płyta stropowa. W takim przypadku koszt remontu tarasu czy balkonu automatycznie wzrasta ponieważ dodatkowo wykonuje się szalunki a potem zalewa się odpowiednim betonem.

Przykładowo gdy taras lub balkon jest nad pomieszczeniem ogrzewanym wykonujemy następujące czynności. Zabezpiecza się beton szlamami krystalizującymi które wnikają w beton i zabezpieczają przed wnikaniem wody. Następny krok wykonuje się szlichtę spadkową montuje się obróbkę blacharską własnej produkcji najlepiej z trwałego materiału są dostępne gotowe systemowe obróbki tarasowe na takim przygotowanym podłożu wykonujemy izolacje przeciwwilgociową która będzie również służyła jako szczelna hydroizolacja przeciwwodna bitumiczna może być wykonana z papy termozgzrewalnej lub z masy bitumicznej. Następnie wykonujemy izolacje termiczną ze styroduru xps 300kpa kładziemy folie Pe na takim podłożu wylewamy jastrych i montujemy obróbkę kolejną blacharską na  przygotowanym podłożu wykonujemy hydroizolacje przeciwwodną mineralną a nestępnie możemy układać płytki mrozoodporne na dobrym kleju.

Można również  wykończyć zamiast płytek gresowych inną okładziną np. deskami rechau lub dżewa sosnowego również dobrym rozwiązaniem są płyty betonowe tarasowe. Można okładzinę tarasu czy balkonu wykończyć nakładając posadzkę z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej.